Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresör odası ses izolasyonu; genellikle inşaat ve Sanayi sektörlerinde kullanılan Kompresör makinesi, çalışma alanında rahatsızlık veren sesler ve titreşimler çıkarabilirler bu seslere gürültü denir.

KOMPRESÖR ODASI AKUSTİK SES İZOLASYONU
KOMPRESÖR ODASI AKUSTİK SES İZOLASYONU

Bu rahatsız edici sesleri önlemek için Kompresörün olduğu bölgeye ses izolasyonu ve ses yalıtımı yapmanızı öneririz. Bu sesler insan sağlığına zararlıdır ve çalışırken stresli bir ortamda çalışmanıza yol açabilir. Ses izolasyonu frekansı yüksek olan alanlarda tercih edilen uygulama diye adlandırıldığından ve makinede oldukça yüksek ses çıkardığı ve rahatsız edici olmasından dolayı etkili ses izolasyon malzemeleri kullanılmalıdır. Kompresör odasının etrafını ses yalıtıcı ürünler ile kaplayabilirsiniz. Ancak bu süngerler tutuşmayan cinsten süngerler olmasına dikkat ediniz.

Kompresör Odası Ses İzolasyonu

İş hayatınızı, günlük hayatınızı etkileyen rahatsız edici seslerden biri olan kompresör dairesinden gelen seslere karşın ses izolasyonu yaptırabilirsiniz.  Kompresör odasının etrafını ses yalıtıcı ürünler ile kaplayabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin yanmaz cinsten olmasına dikkat ediniz. Ayrıca bununla beraber hava filtresinden emilen havanın çıkarmış olduğu ses, oluşan titreşimden dolayı kompresör üzerindeki çeşitli noktalardan gelen sesler; hepsi bir bütünü oluşturur. Özellikle kabinli imalat yapan jeneratör ve kompresör sanayi kuruluşlarının üretim hatlarına ses yalıtımı amaçlı ürünler tedarik etmekteyiz.

KOMPRESÖR ODASI SES İZOLASYONU
KOMPRESÖR ODASI SES YALOITIMI

Ses dalgası gelişi güzel bir spektrumda yer alıyorsa, ya da diğer bir değişle istenmeyen bir ses ise buna “gürültü” adı verilir. İnsan sağlığı ve konforu üzerinde çok olumsuz etkileri olan gürültü, işitme hasarlarının yan ısıra, vücut aktivite de kan basıncının artması, kasların istem dışı kasılması gibi fizyolojik tesirler, huzursuzluk sinirlilik gibi psikolojik tesirler ve iş veriminin düşmesi gibi performans tesirleri olan çok önemli bir olgudur.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA