Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Ev sinema salonu ses yalıtımı kalabalık ortamdan uzaklaşmak için kendinize özel bir ortam elde etmek için en güzel mekanlardan biri.

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı
ev sinema odası ses yalıtımı

İsteğinize uygun dekore edebileceğiniz, istediğiniz zaman filmi durdurup istediğiniz zaman izleyebileceğiniz bir ortam elde edecek ve kahkahalarınızı başkası rahatsız olmasın diye içinize attığınız o durumdan kurtulacaksınız. Üstelik bu keyfi en kaliteli haliyle yaşayacaksınız.

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Ev sinema salonunda diğer dairelere gidebilecek sesi önlemek için kat durumuna bağlı olarak tavan, duvar ve zeminde izolasyon malzemeleri ile ses geçişi engellenir. Ardından yüzey kapatılarak istediğiniz renk ve modelde bulabileceğiniz panel ve süngerlerle dekore edilmekte bununla birlikte ortam içindeki yankı engellenmektedir. Ses sistemlerinin kalitesi ne olursa olsun çıkan ses mekanın durumuna bağlı olarak yaşayacağınız keyfi önleyecektir. Bunun için yankı yapabilecek kısımlara yankıyı engelleyecek akustik ürünler tercih edilir.

ev sinema odası ses izolasyonu
evde sinema odası ses yalıtımı

Ses geçişlerini engellemek için süngerpan veya bariyerli akustik sünger tercih edilebilir. Akustikpan, ahşappan, evapan ve süngerpan bu uygulamalar için ideal malzemelerdir. Duvar ve tavanda akustik sünger ve süngerpan kullanırken zeminde titreşimli seslerini ve gürültüyü engelleyen malzemeler kullanılır. Bunlar epdm ses bariyeri, kauçuk levha, mantarlı kauçuk levha, karo halı veya pvc tabanlı akustik halı kullanılabilir. Halılarda belirli renklerle akustik arttırılabilir.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA