Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Asansör dairesi ses izolasyonu, evinizde veya İşyerinizde binadaki asansör sesinden rahatsız oluyorsanız asansör dairesine ses yalıtımı yapmanız lazımdır. Asansör dairelerine akustik izolasyon ürünlerimiz sünger, levha, panel gibi malzemeler ile ses yalıtımı ve ses izolasyonu sağlayabilirsiniz.

ASANSÖR SES İZOLASYONU
ASANSÖRDE SES YALITIMI

Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Önce­likle gürültünün önüne geçmenin ilk şartı evlerinizin belli bölgelerine yapmanız gereken ses yalıtımlarıdır. Ses yalıtımı ile yaşanan birtakım yüksek sesleri ortadan kaldırabilir ve gürültülü alanlardan içeriye giren seslerin azaltılmasını sağlayabilirsiniz. Yaptırdığınız yalıtımın daha sağlam ve sesi kesmesini isterseniz bariyer ile destekleyebilirsiniz. Asansör ses yalıtımı akustik süngerler ve ses kesici süngerpan ile sağlanabilir.

Gürültü çıkartan ve rahatsız eden asansör seslerinden kurtulmak için ses izolasyonu, yalıtımı uygulamaları yapmaktayız. Asansör sesleri bir çok farklı mekanda farklı rahatsızlık oluşturabilir. Bunlara örnek olarak dairenizde uykunuzdan alıkoyabilmektedir.

ASANSÖR ODASINDA SES İZOLASYONU
ASANSOR-ODASİ-SES-YALİTİMİ

Ses İzolasyonu asansör dairelerinde yapılan uygulamalarda da yine etkili sonuçlar meydana getirmektedir. Ses bir ortamda dağılırken diğer fiziksel olaylar gibi meydana gelmektedir. Bir bölümü engele çarparak yansıdığı gibi diğer bir bölümü ise engel tarafından yutulmaktadır. Bu gibi ortamlarda yapılan ses izolasyonunda etkili sonuçlar elde edilebilmektedirler. Ses İzolasyonu asansör dairelerinde yapılan uygulamalarda da yine etkili sonuçlar meydana getirmektedir. Ses bir ortamda dağılırken diğer fiziksel olaylar gibi meydana gelmektedir. Bir bölümü engele çarparak yansıdığı gibi diğer bir bölümü ise engel tarafından yutulmaktadır. Bu gibi ortamlarda yapılan ses izolasyonunda etkili sonuçlar elde edilebilmektedirler.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA