Evapan; Kauçuk formunda imal edilen, çapraz bağlı, kapalı ve amorf formda iç hücrelere ve yine çapraz bağlı açık ve amorf formda yüzey hücrelerine sahip olan, su ve nemden etkilenmeyen, özelliklerini uzun yıllar kaybetmeyen ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlayan polimerik bir malzemedir.

EVAPAN SES İZOLASYON MALZEMELERİ
EVAPAN M2 FİYATI
EVAPAN FİYAT LİSTESİ

Evapan Modelleri :

Evapan düz ve esnek yapısı ile yüzer döşeme altlarında, parke altında, ara ölme duvarlarında, alçı levha duvarlarda, çelik sistemlerde, çatı altında, temel bohçalamada ve marine sektöründe Ses ve Isı Yalıtım izolasyon ürünü olarak tavanda, duvarda ve zeminde kullanılır.  hücreleri soluduğumuz hava ile doludur.

pn

PN – EVAPAN STANDART SERİ

Evapan standart Seri düz ve esnek yapısı ile yüzer döşeme altlarında, parke altında, ara ölme duvarlarında, alçı levha duvarlarda, çelik sistemlerde, çatı altında, temel bohçalamada ve marine sektöründe Ses ve Isı Yalıtım izolasyon ürünü olarak tavanda, duvarda ve zeminde kullanılır.

Kalınlık: 2mm – 12mm
Ambalaj Tipi: Rulo

PNP – EVAPAN PERFORELİ SERİ

Evapan Perforeli Seri yüzeyinde bulunan delikler sayesinde Isı geçişinin sağlanıp Ses Yalıtımı yapmasına olanak sağlar. Yerden ısıtma sistemi bulunan mekanlarda parke altı ses yalıtım ürünü olarak kullanılır. Ses sönümleme özelliği olduğu için son katman uygulandığı hacimlerde Ses sönümlemesi yapar.

Kalınlık: 2mm – 7,5mm
Ambalaj Tipi: Rulo

PNA – EVAPAN ALÜMİNYUM SERİ

Evapan Alüminyum Seri son katmanında bulunan Alüminyum tabaka Evapan üzerine sıcak baskı ile lamine edilmiştir. Yapıştırma bir katman olmadığı için mekanik olarak dayanımı yüksektir. Reflektif Isı Yalıtımı ve Ses Yalıtımı istenen veya son kat kaplama yapılmayacak detaylarda kullanılır.

Kalınlık: 2mm – 10mm
Ambalaj Tipi: Rulo

PNL – EVAPAN LEVHA SERİ

Evapan Levha Seri diğer panetti ürünlerinin levha olarak imal edilmiş halidir. Montaj kolaylığı istenen detaylarda kullanılır.

PNB – EVAPAN BANT SERİ

Evapan Bant Seri, PN ve PNA serisi ürünlerin istenilen genişlikte arka yüzeyi hot-melt yapışkan kaplı bant serisidir. Yapıştırıcı laminasyon sistemi hot-melt olduğu için güçlü ve uzun ömürlü yapışma sağlar.

PNX – ÖZEL ÜRETİM

Ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında tavan, duvar ve zeminde yapılan çalışmalarda farklı değerlerle farklı sonuçlar elde etmek için özel olarak ürettiğimiz evapan modellerimiz de mevcuttur.

Evapan Yerden Isıtma Sistemleri 
evapan ısı uygulamaları
evapan
evapan ısı malzemeleri

Parke – Şap Altı Ses Yalıtım Malzemelri

Zemin ses yalıtımı yaparken bir çok alternatifimiz mevcuttur. Bu alternatifler arasında darbeyi en iyi emen evapan ürünümüzü şiddetle tavsiye ederiz. Darbelere karşı çok iyi yalıtım sağlar ve zeminde oluşan titreşimlerin emilimi konusunda verimlidir. Ayrıca sesi izole etmenin dışında ısı yalıtımı da yapar. Evapan, ağırlığını oluşturan çapraz bağlı amorf formda hücre yapısı sayesinde ısıyı ve sesi taşımaz. Isı yalıtımı ve ses yalıtımını hücre yapısı sayesinde gerçekleştirir. Nano hücreleri sayesinde birim hacim kütlesini asla kaybetmez ve darbelere karşı da son derece dayanıklıdır. İçeriğinde bulunan hücreleri soluduğumuz hava ile doludur. Antibakteriyel özelliği sayesinde insan sağlığına zararlı bileşen içermeyen bakteri ve mayt oluşumuna engel olur. Tüm bu özellikleri ve avantajlarıyla tercih edilen ürünler arasındadır.

EVAPAN TAVAN UYGULAMALARI
EVAPAN DUAVR UYGULAMALARI
EVAPAN ZEMİN UYGULAMALARI
DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA