Konferans Salonu Ses Yalıtımı

 Konferans salonu ses yalıtımı; günümüzde yapılan projeler, sunumlar, gösteriler vb. faaliyetler konferans salonlarında yapılmaktadır. Konferans salonunda birçok kişi bulunduğundan ortamda yankı oldukça fazladır.

KONFERANS SALON SES YALITIMI UYGULAMALARI
KONFERANS SALO0NU ASKUSTİK SES İZOLASYONU

Yankıyı kesebilmek ve sunumlarınızı rahatlıkla yapabilmek için ses yalıtımı uygulamasını önermekteyiz. Ses yalıtımı uygulaması yaptırmak çok zor bir iş değildir. Uygulama ses yalıtımı yapılacak alanda yapılır dışarıdan bir müdahale söz konusu değildir. Konferans salonlarında çok yoğun ses olmayacağından akustik ses yalıtım malzemelerini kullanabilirsiniz. Ancak sesin çok şiddetli olduğunu düşünüyorsanız ses izolasyon süngerlerinden de temin edebilirsiniz.

Konferans Salonu Ses Yalıtımı

Konferans salonunda kullanılan malzemeler yankı kesmede son derece etkili malzemelerdir. İstenilen renk, boyut ve modelde mevcuttur. Sitemizde olmayan istediğiniz bir model var ise bize ulaşabilirsiniz. Elimizden gelen bir şey ise yapmaya çalışırız. Bir topluluğa bir konu hakkında bilgi vermek amacıyla yapılan yapılan konuşmaya konferans denir. Konferans salonlarında konuşulan veya anlatılan konunun daha iyi duyulması için ses sistemi kullanılır. Konferans salonlarında sesin yankı oranının en iyi seviyede olması için ses yalıtımı ve ses izolasyonu yapılması lazımdır. Konuşma esnasında dışardan gelen seslerin Konferans alanını rahatsız etmemesi için veya Konferans alanında konuşulan konunun dışardaki çevreyi rahatsız etmemesi için ses yalıtımı ve ses izolasyon işlemi uygulanmaktadır.

KONFERANS SALONU SES İZOLASYONU
KONFERANS SALONU SES YALITIMI

Konferans salonu ses yalıtımında kullanılabilecek malzemeler ise akustik kumaş panel, baflle tavan paneli, kanopi, akustik sünger, melamin sünger gibi malzemeler daha çok tercih edilmektedir. Konferans salonunda kullanılacak malzemenin ortamın akustiğine uygun olması oldukça önemlidir. Akustik Kumaşlar ile beraber kullanıldığında yalıtım dışında ortama şık bir dekoratif görsellik katar.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA