Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik Odası Ses Yalıtımı; Müzikle ilgilenenler için veya çocuğunuzun müziğe olan ilgisinde komşuların hem rahatsız olmasını önlemek hem de odanın akustiğinin yeterli düzeye gelmesi açısından müzik odası ses yalıtımı yapılması şarttır.

MÜZİK ODASI AKSUTİK SES YALITIMI
MÜZİK ODALARINDA SES YALITIMI

Müzikal bir yetenek gelişimi için veya profesyonel bir müzik kariyeri için müzik odası ses yalıtımında öncelikle akustik düzenleme yapılması gerekir. Ses düzenlemeleri için de yalıtım malzemeleri olarak akustik kumaş kaplı paneller ya da akustik ses yalıtım süngerleri uygulanabilecek en ideal yalıtım malzemeleridir.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Akustik mekanlardan biri olan müzik odası ses yalıtımının yapılması gereken ciddi işlem gerektiren alanlardandır. Kullanılan malzemelerin dekor açısından da uygun olması gerekmektedir. Özellikle kumaş kaplı paneller ortam akustiğini düzenleme ve dekor açısından en şık ses yalıtım malzemesidir. Müzik odalarında akustik seslerin düzenli olması çok önemlidir. Ayrı yüksek ses çıkabilecek bir ortam olduğu için ve dışardan herhangi bir sesin içeriye girmesi sıkıntı doğuracağı için müzik odası ses izolasyonu uygulamaları yapılmaktadır. Müzik odaları, dış ortam sesinin sıfır düzeyinde olmasını gerektiren mekanlardır. En ufak bir gürültü dahi hatalara neden olabilmektedir. Müzik odası ortamında etkili sonuçlar almak için malzeme seçimi son derece önemlidir.

MÜZİK ODASI AKUSTİK SES İZOLASTONU
MÜZİK OADASINDA SEWS İZOLASYONU

Güçlü bir ses yalıtımı sağlamak amacıyla ağır kurşun bariyerli bondeks süngerler kullanılmaktadır. Bu sayede profesyonel anlamda müzik odalarını için ses akustiğini en ideal şekilde oluşturabilirsiniz. Kullanılan akustik kumaş panellerin ön kısmı akustik özellikli kumaşlarla bezenmiştir. Bu kumaşlar aşınma, solma ve yanmaya karşı özel dokunan malzemeler olarak tercih edilmektedir. İstediğiniz renkte tercih edebileceğiniz akustik kumaş paneller huzur veren bir ortamda müzik çalışmalarınızı sürdürmenizi de sağlayacaktır.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA