Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke altı ses yalıtımı; için kullanılacak ürünler, şap altı ses izolasyon ürünleri olarak da bilinir. 10 mm kalınlığa kadar kullanılabilen kauçuk ürünler ile, zeminin tamamı parkeler döşenmeden önce döşeme gerçekleştirilir.

PARKE ALTI SES İZOLASYONU
PARKE ALTI SES YALITIMI

Vinil kaplama altlarında tercih edilen bu ürünlerin uygulamasında eksiksiz teknik sağlanması şarttır. Yapıştırma tekniği ile döşeme sağlanır. Tüm malzemeler uygunluk testlerinden geçirildikten sonra kullanılmaktadır. Ürünün başka bir alanda uygulama sağlaması gerçekleştirilerek son kontrolü yapılır. Sonrasında asıl mekana uygulanır. Parke altı ses izolasyonu için özel kesim sağlanmakta ve rulo ya da plaka olarak satışa sunulmaktadır. Rulo olarak satılan ürünler daha sıklıkla tercih edilir.

Park Altı Ses İzolasyonu

Özellikle kamusal alanlarda sıklıkla kullanılan bu izolasyon malzemesi, spor salonları, evler, mutfaklar ve okullar için de vazgeçilmez bir üründür. Zemin izolasyon malzemelerinin ses yalıtımını sağlamasının yanında basıncı da emme özelliği vardır. Özellikle spor alanlarında ağır aletlerin çıkardığı ses ve basıncı direkt olarak emme özelliği sıklıkla kullanılır. Bu malzeme türü, aynı zamanda yanmaz özellikte üretilir. Ayak ve topuk seslerinin engellenmesi ile buluşu gerçekleştirilen ancak günümüz ileri teknoloji seviyesi sayesinde birçok yüksek sesi zemin içerisinde emen bu malzeme, oldukça kullanışlı bir üründür. Kullanılacak alana göre en uygun fiyatlar da düzenlenecektir.

PARKE ALTI SES İZOLASYON MALZEMELERİ
PARKE ALTI SES YALITM MALZEMELERİ

Uygulanan alanlarda aynı zamanda ısı yalıtımını da sağlaması ile zeminden ısınma sağlanan mekanlarda bu özelliği ile de bilinmektedir. Ses yalıtımında zemin çözümleri için mutlaka izolasyon malzemesi tercih edilmeli ve inşa sırasında kullanımı sağlanmalıdır.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA