Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji Odası Ses Yalıtımı; Televizyon stüdyolarında en önemli ünite reji odasıdır. Burada yönetmen, teknik yönetmen, resim seçici, altyazı operatörü gibi görevliler çalışır.

Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji odasında çalışanlara daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak için, reji odası ses yalıtım uygulamaları yapmaktayız. Uygulamalarda akustik sünger kullanılması tercihimizdir. Çünkü ortamda çok fazla ses olmayacağından maliyeti arttırıp zarara girmek kimseye bir şey kazandırmaz.

Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji odalarında akustik ses düzenleme eko ve yankı engelleme uygulamalarıyla birlikte ses izolasyonu hizmeti vermekteyiz. Bazı büyük stüdyolarda ışık reji ve kamera kontrol, hatta resim kayıt da bu odada bulunabilir. Reji odasında stüdyoda bulunan kameralar için birer monitör bulunur. Ayrıca banttan okunacak her görüntü için bir monitör, dışarıdan yapılan bağlantıları görmek için birer monitör, alt yazı cihazının monitörü ve çıkışı seyretmek için monitör ve yayını seyretmek için de televizyon monitörü bulunur. Bu nedenle monitör sayısı oldukça fazladır ve bir kumanda odası olarak ilk gören üzerinde etkili bir izlenim bırakır.

reji odasının akustik düzenleme
reji odası ses yalıtımı

Reji odası için uygulanan ses yalıtımlarında gereken ses yalıtım malzemeleri reji odasında ölçülen ses frekansına göre değişmektedir. Yüksek ses frekansları için bariyerli akustik ve ses yalıtım süngerleri seçilirken diğer ses frekansları için : Akustik süngerler, epdm bariyerli süngerler, akustik melamin süngerler, akustik kumaş paneller, kauçuk tabanlı akustik halı ve kadife kumaşlı tekno touch süngerler kullanılmaktadır.

Uygulamada kullanılan malzemeleri dilerseniz bizden temin edip kendiniz uygulama yapabilirsiniz. Uygulamalar gayet basittir. Yapmanız gereken sünger yapıştırıcısıyla süngeri alana yapıştırmak.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA