Ses İzolasyonu

Mekanik makine ses izolasyonu; Ses her ne kadar değerli bir şey olsa da sesin fazlalığı insanlar için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu olumsuz sonuçlar insan üzerinde hastalığa kadar götürebildiği için bu zararlı sonuçları almamamız için ses yalıtımı denilen uygulama yapılmaktadır.

İşyerleri, evler, kısacası bütün aklınıza gelebilecek her yerde ses yalıtımı yapılabilmektedir. Ses yalıtımı, insanların çalışma verimliliğini arttırmak, sessiz bir ortam sağlamak gibi yararlı olabilecek konularda işimize yaramaktadır. Kaliteli malzemeler ve uzman bir ekip sayesinde yapılan kaliteli bir ses yalıtımı oluşabilecek sesin bütün zararlı etkenlerini ortadan kaldırabilir, kaliteli bir mekan sağlayabilirsiniz. Uzman ekip tarafından ses yalıtımı yapılacak ortam incelendikten sonra sorunları hesaplayıp çözümledikten sonra ince işçilik ile ciddi derecedeki sesleri iletim kaybına uğratır. Ses izolasyonu için birçok çözüm bulunmaktadır.

Mekanik Makine Ses Yalıtımı

Uzman ekibimiz tarafından ortam incelenir ve görüşler belirlenerek en uygun malzeme kullanılır. Malzemelerden bazıları akustik sünger, akustik panel, süngerpan gibi ve daha birçok malzeme ses yalıtımı malzemelerine örnektir. Düzensiz, kalitesiz, yapısı bozuk sesler bir bakıma ses kirliliğidir. İnsanlar üzerinde kötü sonuçlar doğurabildiği gibi sesin önem gerektirdiği işlerde de kötü sonuçlar doğurabilir. Hava kirliliği gibi ses kirliliği de vardır. Seslerin oransız, frekansı bozuk şekilde yayılması gibi yani gürültü olarak tabir edilebilen sesler kirliliğe neden olmaktadır. Bu kirlilikten kurtulmak için ses izolasyonu yapılabilir. Duvar, tavan ve zemin gibi yerlere ses izolasyonu yapabilir bu noktalardan oluşabilecek veya çıkabilecek istenmeyen seslerin oluşmasını engelleyebilir istenmeyen seslerden olan eko, yankı, çınlama gibi olayların önüne geçebilirsiniz. Problemlerin net bir şekilde ifade edilmesi için bize mekanın fotoğraflarını bize yollayabilir ardından uzman ekibimizle ziyaretinize gelerek mekanda inceleme yapmaktayız. Profesyonel uygulamalarımızla kulağa hoş gelmeyen sesleri sönümleyebiliriz.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA