Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonu Ses Yalıtımı ; Günümüzde artık pek çok sinema salonu büyük alışveriş merkezlerinde bulunmaktadır.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı
sinema salonu ses izolasyonu

Sinema severlerin kaliteli ve sessiz bir ortamda film izlemesi için sinema salonu ses yalıtımı öncelikle yapı malzemelerinin ortama uygun seçilerek uygulamaya konulması gerekir. Ayrıca sinema salonlarında en büyük sorun yankı sorunudur. Yankı gerek gösterimdeki filmin gerekse içeride bulunan insanların konuşmalarının çarparak rahatsız edici boyutlara ulaşmasıyla tekrar edilmesi halidir. Sinema salonu ses yalıtımı ile akustik bir ortam oluşturularak yankı problemi ortadan kaldırılabilecektir.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonlarında filmler yüksek sesle izlendiği için ses yalıtımı ve ses izolasyonu yapma ihtiyacında bulunulmaktadır. Salondaki seyircilerin dışardan gelen seslerin kendilerini rahatsız etmemesi için Sinema Salonuna yalıtım işlemi yapılmalıdır. Bu yalıtım işlemi hem dışardan gelen sesi içeriye hem de içerden gelen sesi dışarıya çıkmasını engellemektedir. Müşterilerin isteğine göre sünger çeşitleri kullanılabilir. Farklı renk seçenekleriyle de görsel bir bütünlük oluşturacak ses izole malzemelerinin yanı sıra zemine kauçuk tabanlı halı veya kauçuk mantar levha da sinema salonu ses yalıtımı için tercih edilebilecek ürünler arasında yer alır. Profesyonel kişilerce uygulanması gereken ses yalıtım malzemeleri ses emici özelliğiyle ortamda tüm rahatsız edici sesleri kolaylıkla ortadan kaldıracaktır.

sinema salonu akustik ses yalıtımı
sinema salonu ses yalıtım uygulamaları

Hem içerideki sesin dışarı çıkması hem de dışarıdaki sesin içeri girmesini engellemek amacı ile seslerin geçişlerini engelleyen ve doğru duyum adına sese yön veren cam yünü, taş yünü, strafor, üçgen piramit sünger, diffüzör, bas kapanı ve özel akustik ürünler sinema salonu ses yalıtımı için kullanılabilecek en ideal malzemelerdir. Ayrıca planlama aşamasında yapı malzemelerinin de sinema salonlarına özel olarak yüksek kalitede ses izolesi sağlayacak ürünlerden seçilmesi gerekir. Sinema salonu ses yalıtım malzemeleri olarak öncelikle akustik kumaş kaplı ses yalıtım panelleri, akustik ses yalıtım süngerleri ve ses kesici süngerler tercih edilebilmektedir.

Farklı renk seçenekleriyle de görsel bir bütünlük oluşturacak ses izole malzemelerinin yanı sıra zemine kauçuk tabanlı halı veya kauçuk mantar levha da sinema salonu ses yalıtımı için tercih edilebilecek ürünler arasında yer alır. Profesyonel kişilerce uygulanması gereken ses yalıtım malzemeleri ses emici özelliğiyle ortamda tüm rahatsız edici sesleri kolaylıkla ortadan kaldıracaktır.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA