Tekne Motoru Ses İzolasyonu

Tekne motoru ses izolasyonu; motorlu teknelerde motor sesi tekne sakinlerine rahatsızlık verebilecek seviyede olabiliyor. Bu rahatsız edici ses teknedeki kişileri rahatsızlık verdiğinden hem teknede çalışanlara hem de kendi şahsi teknesini kullananlara fiziksel ve ruhsal olarak sıkıntılar yaşatabilir.

MOTOR SES İZOLASYONU
MOTOR SES YALITIM

Tekne Motor bölgesine doğru ve kaliteli malzemeler ile ses yalıtımı ve ses izolasyonu işlemi uygulanarak en yüksek seviyede ses kesim işlemi yapılır. Tekne motor kabini ses izolasyonu yaptırırken konusunda uzman kişilere başvurmanızda yarar vardır. Mekanda oluşacak ses seviyesine uygun malzeme seçimiyle yapılacak uygulamada özel yalıtım malzeme çeşitleri tercih edilerek gürültünün maksimum seviyede kesilmesi rahat bir ortamda kalınmasına olanak sağlayacaktır.

Tekne Motoru Ses Yalıtımı

Tekneler insanların rahat ve huzuru yaşamak istedikleri keyif alanlarından birisidir. Bu tarz bir yerde yüksek seviyedeki motor sesleri rahatsızlık uyandıracaktır. Bu gibi durumlarda firmamızın teknik ekibiyle görüşüp detaylı bilgi ve fiyatlandırma talebinde bulunabilirsiniz.

TEKNE SES İZOLASYONU
TEKNE MOTORO SES İZOLASYONU

Ses dalgası gelişi güzel bir spektrumda yer alıyorsa, ya da diğer bir değişle istenmeyen bir ses ise buna “gürültü”adı verilir. İnsan sağlığı ve konforu üzerinde çok olumsuz etkileri olan gürültü, işitme hasarlarının yan ısıra, vücut aktivite de kan basıncının artması, kasların istem dışı kasılması gibi fizyolojik tesirler, huzursuzluk sinirlilik gibi psikolojik tesirler ve iş veriminin düşmesi gibi performans tesirleri olan çok önemli bir olgudur.

Tekne motor kabininde ses izolasyonu sağlamak adına yanmaz ses izolasyon süngeri kullanmak gereklidir. %100 yanmaz ve sertifikalı ürünlerimiz epdm kauçuk ses bariyeri ile kullanıldığında ciddi bir izolasyon sağlanmış olur. Ortamdaki sesi emen bariyerli yanmaz ses izolasyon süngerleri uygulaması kolay ürünlerdir. Özel yapıştırıcısı ve parmak rulo aracılığı ile kendinizde uygulayabilirsiniz.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA