Ses Yalıtım Bandı

Ses yalıtım bantları, duvarlara uygulanan ve duvarda oluşabilecek ses köprülerini ortadan kaldıran ses izolasyon malzemesidir. Ses yalıtım bandı tek taraflı yada çift taraflı yapışkanlı, kullanım amacına göre yapışkansız olarak kullanılabilir.

Alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımında galvanizli çelik sac profillerinin altına yapıştırılır ses yalıtım bandı, ses köprülerini ortadan kaldırarak duvarların ses yalıtım performansını artırır. Ses yalıtım bandı; Sünger izolasyon bant üretiminde, poliüretan, PVC, polietilen, EPDM ve EVA gibi malzemeler kullanılır.

Ses Yalıtım Bandı Teknik Özellikleri : 

  • Kalınlıklar : 3 mm – 6mm
  • Genişlik : 50 mm, 75mm, 100mm
  • Rulo Boyutu : 7,5 m – 10 m
  • Renk : Siyah
  • Kendinden yapışkanlı

Ses Yalıtım Bandı Kullanım Alanları :

U ve C Profillerin mekanik montaj yapılacak yüzeylerin tamamına. Kutu profillerin mekanik montaj yapılacak yüzeylerin tamamına. Ahşap ızgara yapıların montaj yapılan yüzeylerin tamamına. Havalandırma bacaları dış ve iç yüzeylerine. Vibrasyon oluşturan ürünlerin bağlantı noktalarına, Ses emilimi ve titreşim önleyici olarak kullanılmaktadır.

SES İZOLASYON BANDI
SES YALITIM BANDI

Ses Yalıtım Bandı

Alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımında galvanizli çelik sac profillerinin altına yapıştırılır ses yalıtım bandı, ses köprülerini ortadan kaldırarak duvarların ses yalıtım performansını artırır. Hafif ara bölme duvar sistemlerinde kullanılan tüm metal profi ller, sistem performansı için çok tehlikeli ses köprüleri haline geliyor. Profillerin katı-katı teması yapan “profil-profil”, “profil-alçıpan”, “profil-duvar/tavan” gibi tüm yüzeyleri S3 Alçıpan Profil Ses Yalıtım Bandı ile kaplanarak ses köprüleri engellenebiliyor. 3 mm kalınlıktaki S3 Alçıpan Profil Ses Yalıtım Bandı, 20 m uzunluğa, 720 kg/m³ yoğunluğa ve 77MN/m³ dinamik sertlik değerine sahip. Polietilen veya düşük yoğunluklu elastomerik kauçuk bantlarda uygulama sırasında yaşanan aşırı sıkışmadan etkilenmediği için performansını hiçbir zaman kaybetmiyor.

SES YALITIM BANDI AKUSTİK MALZEMELR
AKUSTİK BANDI

Özellikle insan kulağının duyarlı olduğu frekans aralığında PhoneStar 40-45 dB gibi çok yüksek bir performans gösterebilmektedir. Farklı standartların bir araya toplanmasıyla hesaplanan ortak değerler, gürültü tipne göre aşağıdaki birimler üzerinden tanımlanmaktadır. Yapı sektöründe ses yalıtımı, yapının kalite göstergelerinin başında yer alarak tercihi etkileyen başlıca faktörlerden biri sayılmaktadır. Dolayısı ile yapı malzemeleri ve ses yalıtımı konusunda yeterli bilgiye sahip olmak, planlanan başarıda önemli rol oynamaktadır.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA