İnşaat Akustiği

İnşaat akustiği ; açısından yapılar incelendiğinde izolasyon sorunları ve kamusal alanlarında akustik düzenlemeler başta gelmektedir. Özellikle AVM’lerde tavanlara yapılan akustik düzenleme uygulamaları ile kalabalıktan oluşan gürültü düzeyi azaltılmaya çalışılmaktadır.

İnşaat Akustiği

Konferans ve toplantı alanlarında duvarlara ve tavana yapılan akustik düzenlemeler ile ses problemlerinin ortadan kalkması için farklı uygulamalar yapılmaktadır. Bunların dışında özellikle son yıllarda inşaat teknolojisinin gelişmesi ile ses yalıtım problemlerinin çıkması, daireler arasında ses geçiş problemlerinin oluşması, jeneratör ve teknik hacimlerinden çıkan yüksek seslerin yakınlarda yaşayan bireyleri rahatsız etmesi çok fazla görülmeye başlanmıştır. İnşaat aşamasında ses yalıtımı konusunda alınması gereken önlemler alınamadığından sonradan yalıtım uygulamalarına girmek gerekmektedir.

Konutlarda yaşanan yalıtım sorunlarının dışında sanayi alanlarında, yüksek ses oluşan tesislerde ayrıca yalıtım uygulamaları ile mekanlarda bulunan gürültü azaltılabilmektedir.
Duvar, tavan ve yere yapılan uygulamalar ile bazı problemler kolay çözülebileceği gibi bazılarında kapsamlı mühendislik uygulamaları gerekebilmektedir. Bu konuda bizimle iletişime geçerek danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA