Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri; olarak üretimini, satışını ve uygulamalarını yapmış olduğumuz ürünlerdir. Duvar, tavan, zemin ve ortam içerisinde kullanabilmek ses problemlerini ortadan kurtarmak adına kullanılan malzemelerdir.

Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri

Ses yalıtım süngeri, ses izolasyonu ve akustik yalıtım uygulamalarında kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Akustik ve izolasyon birbirinden farklı olduğu için bizim amacımız bu iki ses olayını da etkileyebilecek bir ürün üretmek. Birbirine lamine ettiğimiz ses yalıtım malzemesi ile farklı oluşumlarla meydana gelen seslerin önüne geçmekteyiz. Peki bunu nasıl yapıyoruz ? Konuşma sesi veya makine sesi gibi hava oluşumlu seslerin belirli bir ortalamada ses değerleri vardır. Bize gelen ses şikayetlerine uygun malzemeyi bu yöntemlerle belirleyebiliyoruz. Kalite belgeleri ve ses yutum değerleri mevcut olan bu ürünleri dilerseniz sizlerde inceleyerek ne derecede verim alabileceğinizi kolaylıkla tahmin edebilir ve malzemelerimizin performansını inceleyebilirsiniz.

Akustik Süngerler

Akustik sünger, polieter veya polyester poliüretan köpükten ve ayrıca melamin köpükten yapılmış hafif bir malzemedir . Genellikle, bir kayıt stüdyosunun duvarlarına veya benzeri bir ortamın duvarlarına yerleştirmek için tercih edilir ancak ses emici özellikte olduğu için her alanda kullanıma uygundur.

Akustik Perde

Akustik Perdeler; Ses emici özelliğe sahip, ses tınlamasını önleyen, ses yalıtımı sağlayan perdelerdir. Özel apreli akustik kumaş altına, diğer özel katmanlar kullanılarak yapılır. . Genellikle, müzik kayıt odaları, ofisler, hastaneler, kafeler, toplantı odaları, evlerde ve otellerde yerleştirmek için tercih edilir ancak ses emici özellikte olduğu için her alanda kullanıma uygundur.

Akustik perde sadece ses yankısını, tınlamayı önlemek için kullanılan perdelerdir. Akustik ses yalıtım perdesi ise tanılamanın yanında ses kesme özelliğine de sahip perde sistemidir. Akustik Perde ve Akustik Ses Yalıtım Perdesi evlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri

Zemin Ses Yalıtımı; Zemin ses izolasyonu yapılması gerekli durumlarda seramik vb. kaplama malzemelerinin altına kaplama ve ana zeminin birbirinden ayırmak ve ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılır. Ayırıcı özelliği sayesinde ana zemin ve kaplama malzemesi arasında oluşan gerilmeleri yok eder, çatlakları köprüler ve güvenli bir döşeme imkanı sunar.

Yaşadığımız mekanlarda gürültüye yol açan sesler iki sınıfa ayrılır. Bunlar ortam sesleri ve darbe sesleridir. Ortam sesleri, hava titreşimleriyle oluşan ve hava yoluyla yayılan seslerdir. Konuşma sesi, TV sesi, daktilo sesi gibi sesler ortam seslerine örnek olarak verilebilir.

Darbe sesleri ise iki sert cismin birbirine çarpması sonucu ortaya çıkan ve katı cisimler üzerinde titreşim yoluyla yayılan seslerdir. Çok katlı yapılarda en önemli gürültü sorunları darbe seslerinden kaynaklanır. Sert zemin döşemesi üzerinde yürünmesi, sandalye vs. eşyaların çekilmesi, sert cisimlerin yere düşmesi gibi durumlarda yüksek düzeyde darbe sesi oluşur ve gürültü sadece alt kata değil yapının iskeleti üzerinden tüm dairelere yayılır.

Zeminde oluşan darbe sesinin bir diğer tipi de “topuk sesi” diye adlandırılan ve sert döşeme üzerinde yürünmesi ile oluşup ortam sesi olarak aynı mekanda yayılan seslerdir. Bir zemin kaplamsı ne kadar sertse yarattığı gürültü de o denli büyük olacaktır. Laminat, lamine, ahşap, seramik gibi çağdaş yer döşemelerinin tamamı günlük olağan kullanımda bile yüksek düzeyde gürültüye yol açarlar.

Akustik Kumaşlar

Akustik kumaş darbelere de dayanıklılığı ile bilinen isteğe göre yanmaz üretilerek uzun ömürlü kullanıma sahip akustik ses yalıtım malzemesidir.

Yansıyan ses dalgalarını yumuşatarak çok fazla kişinin bir arada olduğu mekanlarda yapılan konuşmaları ya da müzikleri doğal algılama seviyesine indirilmesi akustik yalıtım malzemesi sayesinde mümkün olur. Renk seçeneği oldukça geniş olan akustik kumaşlar, kaplanacağı alanın rengine ve dekorasyonuna ayak uydurabilecektir. Yıpranma ve aşınma gibi kötü durumlarla karşılaşamayacağınız akustik kumaşlar aynı zamanda tozu ve kiri tutmamaktadır..

Ses İzolasyon Malzemeleri

Ses izolasyonu uygulamalarında ses geçişlerini engellemek adına ses izolasyon süngeri çeşitlerinden bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan ve ses kesici süngerpan tercih edilir. Veya ağır ses bariyeri ile de ses kesim oranını yüksek tutabilirsiniz. Üstelik bariyer tavan, duvar ve zemin izolasyon uygulamalarının hepsinde kullanılabilir özelliktedir. Dekoratif açıdan kullanılabilirliği olan yanmaz akustik sünger, dekoratif renkli sünger, basotect melamin sünger tavan ve duvarda kullanılarak ses yutumu sağlar. Akustik kumaş panel kaplama modelleri tavanda sarkık ve sabit bir şekilde, duvarda yapıştırılarak ve ortam içerisinde ayaklı paravan ile mekan bölünebilir yankı engellenir. Ses izolasyon süngeri yüksek oranda ses keser.

Zeminde titreşim kesici mantarlı kauçuk levha veya kauçuk levhayı şap ve parke altında kullanarak titreşimli sesleri engelleyebilirsiniz. Antalya ses yalıtımı firması olarak alt kata giden seslerin engellenmesi (üst kattan gelen seslerin engellenmesi) , üst kata giden seslerin engellenmesi (alt kattan gelen seslerin engellenmesi), katlara arası ses yalıtımı, komşu daireden gelen seslerin engellenmesi gibi ses şikayetlerinde kullanılmak üzere birçok ses izolasyon malzememiz bulunmaktadır.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA