Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap altı ses yalıtımı; yapmaktaki en büyük amaç alt kat ve izolasyonun yapıldığı kata sesin gitmemesidir. Günümüzde en büyük problemlerden biri olan daireler arası ses geçişi bazen çok üzücü olaylara sebebiyet verebilmektedir.

ŞAP ALTI SES İZOLASYONU
ŞAP ALTI SES YALITIMI

Müşterilerimizin genel şikayetleri alt kattaki komşuma ses gidiyor gibi artık klasikleşmiş şikayetlerdir. Bu şikayetler artık doğru izolasyon malzemeleri sayesinde son buluyor. Malzemelerin hangileri olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki gibi sıralayabilirim.

Şap Altı Ses İzolasyonu

Yüksek dansiteye sahip adepan ses izolasyonu malzemeleri bu malzemeler genellikle 1 cm kalınlıkta kullanılır daha kalınları kullanılmak istenildiğinde şapa basf binder 5 ve elyaf katmak gerekmektedir. Eğer alttan gelen seslerin yüksek olacağını ve izolasyon yapılacak zeminden alt kata yüksek ses geçileceği düşünülüyor ise adepanın üzerine bariyer koyarak daha yüksek performanslar elde edilebilir.

ŞAP ALTI SES YALITIM MALZEMELERİ
ŞAP ALTI AKUSTİK MALZEMELERİ

Uygulanacak malzeme zemine boşluk vermeden serilir eğer bariyer kullanılacak ise bariyer adepanın üzerinde olmalıdır. 1 cm ses izolasyonu malzemesi kullanıyorsanız en az 7 cm şap atmanız gerekir daha düşük şap atacaksanız şap içerisinde bağlayıcı harç katkı malzemesi olan basf binder 5 ve elyaf kullanmanız gerekmektedir. Şap atma işlemi bitirildikten sonra en az 24 saat üzerinde gezilmemelidir.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA