Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap alı ses izolasyonu yapmaktaki en buyük amaç alt kat ve izolasyonun yapıldıgı kata sesin gitmemesidir. Günümüzde en büyük problemlerden biri olan daireler arası ses geçişi bazen çok üzücü olaylara sebebiyet verebilmektedir. Müşterilerimizin genel şikayetleri alt kattaki komşuma ses gidiyor gibi artık klasikleşmiş şikayetlerdir. Bu şikayetler artık doğru izolasyon malzemeleri sayesinde son buluyor. Malzemelerin hangileri olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki gibi sıralıyabilirim.

Yüksek dansiteye sahip adepan ses izolasyonu malzemeleri bu malzemeler genellikle 1 cm kalınlıkta kullanılır daha kalınları kullanılmak istenildiğinde şapa basf binder 5 ve elyaf katmak gerekmektedir.

Eğer alttan gelen seslerin yüksek olacağını ve izolasyon yapılacak zeminden alt kata yüksek ses geçileceği düşünülüyor ise adepanın üzerine bariyer koyarak daha yüksek performanslar elde edilebilir.

Uygulanacak malzeme zemine boşluk vermeden serilir eger bariyer kullanılacak ise bariyer adepanın üzerinde olmalıdır. 1 cm ses izolasyonu malzemesi kullanıyorsanız en az 7 cm şap atmanız gerekir daha düşük şap atacaksanız şap içerisinde bağlayıcı harç katkı malzemelsi olan basf binder 5 ve elyaf kullanmanız gerekmetedir. Şap atma işlemi bitirildikten sonra en az 24 saat üzerinde gezilmemelidir.