Kazan Dairesi Ses İzolasyonu

Kazan dairesi ses izolasyonu; Ses yalıtımı istenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalara denir. Kazan dairelerinde bulunduğu çevreye yüksek oranda ses kirliliği ve gürültü yayan makinelerle doludur.

KAZAN DAİRESİ SES İZOLASYON
KAZAN DAİRE SES YALITIMI

Kazan Dairesi Ses İzolasyonu

Kazan dairelerindeki çıkan rahatsız edici sesleri engellemek için ses izolasyonu ve ses yalıtımı işlemi uygulanmaktadır. Kullandığınız makinenin şiddetine göre istediğiniz türde ses yalıtım malzemesi temin edebilirsiniz. Kazan dairelerinde kullanılan cihazların sesi evde veya işyerinde çalışan ve oturanlara rahatsızlık vermektedir ve ruh sağlığını olumsuz etkilemektedir. Kazan dairesi, makine dairesi (bodrumda, arka katta, çatı katında vb.) gibi hacimlerde ses ve titreşim ile ilgili önlemler konfor tesislerinde önem kazanmaktadır. Cihaz seçerken ses seviyesi düşük cihazlar seçilmelidir (kaliteli marka, düşük devirli motor, gaz yakıtta atmosferik brülör vb.)

KAZAN DAİRE SES İZOLASYON
KAZAN DAİRESİ SES YALITIM

Kazan dairelerinde genellikle bondex süngerpan kullanmanızı öneririz çünkü yoğunlukları ve ses emiciliği en yüksek olan ses yalıtım süngeri tipidir. %80’e varan ses yalıtımı sağlar. Bariyerli süngerpan, bariyerli yanmaz akustik sünger da kullanarak sesi kesebilirsiniz. Oluşan sesin binaya iletilmemesi için önlemler alınmalıdır (cihazların konacağı yerin seçilmesi, duvarlarda kalın ve dolu malzeme kullanılması, tavanın Akustik yapılması çift cidarlı sac kapı kullanılması vb.). Akustik önlemler alınmalıdır.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA