Binalarda Ses Yalıtımı

Bina ses yalıtımı uygulamaları günümüzde modern şehirleşme adı altında bir çok bina yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Bu binalar belli bir plana göre yapılmakta olup yapımı belli standartlara bağlanmıştır.

BİNALARDA SES İZOLASYONU
BİNALARDA SES YALITIMI

Binalarda Ses Yalıtımı

Bizler de bina ses yalıtımı çalışmalarımızı bu standartlardan yola çıkarak mühendislerimizin oluşturmuş olduğu keşifler ve çıkartmış oldukları planlara bağlı kalarak yapmaktayız. Bina ses yalıtımı yapılmadığı takdirde tavan, zemin ve ortak komşu duvarlardan yaz aylarında camların da açılması ile beraber çevreden gelen sesler sizleri rahatsız edecek ve konforunuzu bozacaktır. Özellikle yeni yapılan binalar da rastlanan iki daire arası ince yapılan duvarlar sonucunda karşılıklı komşular ile ses problemi oluşmaktadır. Bu da mahremiyetinizi engellemektedir.

binada ses yalıtımv
BİNALARDA SES İZOLASYONU

Bu gibi durumları önlemek için ortak duvar ses yalıtımı yapmaktayız. Yapmış olduğumuz bina ses yalıtımında ortak duvar ses yalıtım uygulamamızı genel olarak anlatacak olursak ,mevcut duvarın yüzeyine süngerpan yapıştırıyor gürültü oranı yüksek olan alanlar da süngerpan ile birlikte ağır ses bariyeri kullanıyoruz. Hava boşluğu ses geçişlerinde önemli olduğu için çelik veya ahşap profil ile hava boşluğu bırakıp yüzeyi alçıpan ile kapatıyoruz. Devamında ses bariyerini alçıpanın üzerine uyguluyor ve akustik bir malzeme olmadığı için tekrar üzerini alçıpan veya akustik malzeme ile kaplama yapıyoruz. Böylelikle %90a varan oranda ses kesimi sağlayarak sizi istenmeyen gürültüden kurtarıyoruz. Bina ses yalıtımında kullandığımız diğer bir uygulamamızda tavan ses yalıtımı ve zemin ses yalıtımı uygulamamızdır. Katlara arası ses geçişlerinden problem yaşıyorsanız detaylı bilgi almak için inceleyebilirsiniz.

DÖŞEMELİK SÜNGERDE KAMPANYA