SES YALITIM UYGULAMALARI

Anasayfa > Ses Yalıtım Uygulamaları
Sesin olumsuz etkilerinden korunma adına yapılan çalışmalara ses yalıtımı denmektedir. Yaşamış olduğumuz konutlarda, binalarda, okullarda, işyerlerinde, sanayi sitelerinde ve aklınıza gelebilecek her türlü mekanda istenmeyen seslerden çevreyi yalıtarak gürültünün vermiş olduğu zararlı etkileri en aza indirmek sinemaları, kayıt stüdyolarını, konser salonlarını ve bunun gibi alanları yalıtarak daha kaliteli bir yaşam ortamı sunmak; hidrofor, jeneratör, kalorifer, su tesisatları gibi gürültülü mahalleleri yalıtarak çevreye yayılan gürültüyü azaltmak için yapılan uygulamalara genel anlamda ses yalıtımı adı verilir. Kaliteli malzemeler ve ürünler ile profesyonel bir uygulama ile istenilen seviyede performans alınabilmektedir. Ciddi derecedeki ve yüksek frekanslı seslerin iletim kaybına uğratılması adına kullanılan bir çok ürün bulunmaktadır. Sorun bildirme, keşif, uygulama planı ve doğru malzeme kullanımı uygulamanın önemli adımlarıdır. Firamızın akustik uzmanlarına istek ve problemlerinizi net bir şekilde ifade etmeli varsa mekanın fotoğraflarını bize ulaştırmanız gereklidir. Ön çözüm süreci bu şekilde doğru yapılandırılabilir. Ses yalıtımı uygulamasının ilk adımı problemlere göre çözüm stratejisi geliştirmektir. Hava kirliliği her ne kadar insanlar için olumsuz etkiler doğruyorsa, ses yalıtımı da insan üzerinde olumsuz etkiler doğurmaktadır. Gürültü kirliliği diye adlandırılan her türlü sesin, düzensiz yapılı veya farklı frekanslı bileşenlere sahip ses topluluklarının tümü ses kirliliğidir. Özetlemek gerekirse insan kulağına hoş gelmeyen rahatsız edici seslerin, yani gürültünün en önemli etkeni kentleşmedir. Kentleşmenin doğal bir sonucu olarak karşımıza çıkan gürültü kirliliği ancak ses yalıtımı ile giderilebilir. Gürültü yoğunluğunun olduğu yere gelen tecrübeli teknik ekibimiz canlı olarak analiz yaparak hangi malzemeler ile nasıl uygulama yapılacağının planını çıkartmaktadır. Daha sonra ofisimizde ekip değerlendirmesi alınıp tarafınıza ürün ve uygulama işlemleri sıralanarak m2 ücreti belirtilen teklif dosyası gönderilmektedir.
Evlerde Ses Yalıtımı

Evinizde gürültülerden uzak kalmak mı istiyorsunuz? Peki bunun için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız bu konuda size bazı önerilerde bulunabiliriz. Öncelikle gürültünün önüne geçmenin ilk şartı evlerinizin belli bölgelerine yapmanız gereken ses yalıtım malzemeleridir.

Konferans Salonu Ses Yalıtımı

Konferans salonu kötü ses kalitesi ve ses yalıtımlı değilse, hassas bilgilerin risk alarak ve azalmış verimlilik para kaybetme. Uygun bir akustik olmadan, iletişimsizlik ve çalışanların hayal kırıklığı problemler haline gelmektedir.

Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Toplantı salonu kötü ses kalitesi ve ses yalıtımlı değilse, hassas bilgilerin risk alarak ve azalmış verimlilik para kaybetme. Uygun bir akustik olmadan, iletişimsizlik ve çalışanların hayal kırıklığı problemler haline gelmektedir.

Ofis Ses Yalıtımı

Ofiste bulunanların dış ortam seslerinden izole edilmiş bir ortamda çalışabilmeleri hem çalışanlar hem de firma yararına olacaktır.Ölçeği ne olursa olsun kobi ve kurumsal firma ofislerinde çalışanların daha verimli olabilmeleri için ses yalıtımı ile içeri giren dış ortam gürültüsünün azaltılması gereklidir.

Call Center Ses Yalıtımı

Bu ortamlarda ses yalıtımı gerekli olup iş verimliliğinin ve ses kalitesinin artmasına yardımcı olmaktadır.Ses yalıtımının çağrı merkezlerinde sağlanmasıyla karşı taraf doğru bir şekilde anlaşılır ve çözüm sunulabilmektedir.

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı

Ortam da yankı ve ekonum kontolsüz bir şekilde oluşması engelenmiş olur. Stüdyolarda ses çalışması yapılırken sesin çevredekilere rahatsızlık vermesini istemiyor iseniz ses yalıtımı ve ses izolasyonu yapmanızı öneririz.

Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Huzurlu bir çalışma ortamı oluşturup buradaki çalışanların iş performansının artması amacıyla ses yalıtımı yapılmaktadır. Akustik süngerler reji odasında dekor amaçlıda kullanılabilmektedir. Mekanda oluşacak eko ve yankı gibi ses problemleri akustik süngerler sayesinde engellenir.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonu gürültülü bir mekandır ve bu gürültüler çevreye rahatsızlık verebilir. Birden fazla yanyana sinema salonu olan mekanlarda film sırasında ses karmaşası görülmektedir. Bu nedenlerle sinema salonu ses yalıtımı yapılmaktadır. Ses kesici ve akustik malzemeler ile sinemalara ses yalıtım uygulaması yapılarak ses geçişleri ve ses karmaşası engellenmektedir. Dışarıdan içeriye ve içeriden dışarıya ses geçişlerinin engellenmesi sağlanmaktadır.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odasında enstrüman seslerinin dış ortama çıkmaması ve insanların rahatsız olmamaları amacıyla ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır. Sessiz ve huzurlu bir ortamda enstrüman çalışmanızı yapabilmeniz ses yalıtımı uygulaması ile sağlanmaktadır.

Tiyatro Salonu Ses Yalıtımı

Tiyatro salonu ses yalıtım uygulamasında tiyatro salonları için ses akustiğini düzenler, istemediğiniz sesleri yalıtır ve dışarıdaki seslerden uzak bi şekilde tiyatro sanatınızı sergileyebilirsiniz. Tiyatro salonlarında, en ufak bir gürültü dahi hatalara neden olabilmektedir. Bunun için ses yalıtım uygulaması yapmanızı öneriyoruz.

BİZİ BULUN!
BİZE MESAJ ATIN!
EN ÇOK SATANLAR
BİZE ULAŞIN!
Yukarı Dudullu Mah. İmes E Kapısı Karşısı
Mevdudi Sok. No:27
Ümraniye/İstanbul
ses yalıtımı